ikony_web_psych

Psychoterapie

Psychoterapie: léčba rozhovorem

Věříme, že psychoterapie je v mnohém schopná doplňovat lékařskou péči. Spolupracovat s ní, sloužit jako prevence před krizí nebo být jednou z možností, jak pečovat o vlastní duši.

Co je to vlastně psychoterapie:

Psychoterapie je důvěrným rozhovorem, pomocí a podporou. Pomáhá s širokou škálou témat. Od momentální nespokojenosti, přes problémy ve vztazích, až po hlubší traumata.

Psychoterapie má smysl pro každého.

Psychoterapie neslouží jen těm, které trápí vážné psychické problémy nebo aktuálně řeší krizovou situaci. Je vhodná pro kohokoliv, kdo na sobě chce pracovat nebo lépe porozumět sám sobě.

Samozřejmě, ale nabízí i možnost podívat se hlouběji ke kořenům psychických a fyzických problémů. Umožňuje postavit se vlastním „strašákům”a neutíkat před nimi. Nabízí porozumění svým potížím a emoční uvolnění. Poskytuje prostředí, kde si člověk může dovolit ventilovat své starosti, potíže a traumatické zážitky s plným emočním doprovodem. Zároveň také podporu a posílení toho, co v životě dobře funguje.

Celistvá péče o duši

Cílem psychterapie je, aby život klienta směřoval k naplnění a ke zdraví. Jak by měla tato cesta vypadat? O tom, kam má terapie směřovat, rozhoduje terapeut s klientem společně. Důležité je, aby si klient zvolil takovou péči o sebe, jakou momentálně potřebuje, bez ohledu na ostatní.

Kdy je vhodná doba začít s psychoterapii? 

Vhodná doba je kdykoli, kdy se člověk cítí ve svém životě „ztracený“. Například, kdy si všimne, že se mu nějaká situace opakuje a on to nedokáže změnit. Nebo, když si uvědomí, že navazuje stále stejný typ neuspokojivých vztahů. Či prožil situaci, s níž se nedokáže vyrovnat. A nebo je zkrátka dlouhodobě nespokojený a neví proč.

Ať už vás k terapii přivádí nejasný pocit nespokojenosti opakující se problémy nebo těžká událost, terapeut je člověk, na kterého se můžete vždy s důvěrou obrátit. 

Přijďte k nám na první návštěvu

Objednání k nám na návštěvu je velmi jednoduché. Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí emailu. Před vaší první návštěvou vám rádi vysvětlíme, jak u nás vše funguje.