Mgr. Kateřina Vaníčková

psycholog, psychoterapeut

Psychoterapii vnímám jako jednu z možností péče o duševní zdraví. A péči o svou duši a fyzické zdraví považuji za stejně tak důležitou, jako pravidelnou návštěvu u zubaře. Terapie nefunguje jen jako “krabička poslední záchrany”, když už opravdu nemůžete, ale je také velmi účinným nástrojem, jak rozvíjet svůj potenciál, rozumět svým potřebám a emocím a žít svůj život autenticky. Je naprosto v pořádku vyhledat psychologickou pomoc kvůli jakýmkoliv obtížím, trápením, problémům či starostem. Neexistuje objektivní žebříček náročnosti lidských problémů. Důležité je to, jak danou situaci prožíváte Vy sami.

Dívám se na člověka jako na propojení těla, mysli a duše. Mým cílem v terapii je zmírnit psychickou bolest, vztahové problémy, problematické chování nebo somatické reakce (tělesné vjemy). Cílem může být ale i podpora v těžkém období nebo samotný proces sebeobjevování a seberozvoje.

Má terapie je postavena na:

  • sebepoznávání, uvědomování si souvislostí,
  • prožívání sebe a svých pocitů, ve stabilním a vřelém psychoterapeutickém vztahu,
  • tréninku / aplikaci nově získaných znalostí a zkušeností.

V psychoterapii využívám i relaxační techniky jako např. Autogenní trénink, dechové cvičení vycházející z jógy nebo Jacobsonovu svalovou progresivní relaxaci. Díky těmto technikám dochází ke svalové relaxaci a k dosažení psychického uvolnění.

I já sama jsem si prošla individuální psychoterapií a považuji ji jako jednu z velmi užitečných věcí v mém osobním vývoji. Terapie mi umožnila lépe se poznat a pracovat na udržení pozitivních změn v mém životě. Jsem ráda, že mohu tento zážitek a zkušenost předávat dál.  

Ve volném čase se ráda věnuji aktivitám, kde na 100 % „vypnu hlavu“. Baví mě pěší túry v přírodě, sporty všech druhů, lezení po horách, hra na klavír a jóga.

Vzdělání

Pracovní zkušenosti

Objednejte se ke mě na první návštěvu

Objednání k nám na návštěvu je velmi jednoduché. Můžete nás kontaktovat telefonicky nebo pomocí emailu. Před vaší první návštěvou vám rádi vysvětlíme, jak u nás vše funguje.